Obóz narciarsko-snowboardowy dla dzieci

przedszkole narciarskie_zdj1

Przedszkole narciarskie Ekipy Królika

Zapraszamy do naszego przedszkola narciarskiego na stokach we Włoszech. Zachęcamy dzieci do nauki jazdy na nartach- od malucha.
Im wcześniej rozpocznie się instruktaż, tym szybciej i sprawniej pokonuje się kolejne szczeble narciarskiego wtajemniczenia.

Pamiętajcie, dobry start to podstawa! :)

 

Początki

Najlepszy wiek dziecka na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach to 5 lat. Młodzi narciarze są już na tyle rozwinięci fizycznie i psychicznie, że bez problemu odnajdują się na stoku.

Warto jednak już od 3 roku życia oswajać dzieci z narciarską przygodą. Maluch poznaje wtedy poprzez zabawę specyfikę narciarstwa. Oswaja się z warunkami, uczy podstaw.

Nasi Instruktorzy potrafią idealnie dopasować zestawy ćwiczeń do wieku i umiejętności dzieci. Realizowany jest autorski program Ekipy Królika.

Nauka przez zabawę

Naszym celem jest przede wszystkim oswojenie dzieci z narciarstwem. W pierwszym kontakcie z tym sportem staramy się pokazać, jak piękna jest to aktywność, ale uświadamiamy także, że trzeba być ostrożnym.

Każde zajęcia rozpoczynamy rozgrzewką. Zanim dzieci założą narty, staramy się je zintegrować poprzez gry i zabawy ruchowe. Poznajemy siebie nawzajem i otaczającą nas rzeczywistość.

Na pierwszych zajęciach wspólnie zakładamy buty narciarskie i uczymy się w nich chodzić, bo to wbrew pozorom nie jest takie proste, zwłaszcza dla maluchów. Każdy kolejny krok jest sukcesem.

Dzieci szybko przyswajają umiejętności, często w ciągu kilku spotkań próbują swoich sił w zjeżdżaniu, oczywiście pod czujnym okiem instruktorów.

Czas na przerwę

Przewidzieliśmy również miejsce, w którym dzieciaki mogą odpocząć. W naszej strefie na stoku znajduje się specjalny namiot, w którym animatorzy pomogą rozwijać także inne umiejętności, jak np. rysowanie, czytanie, gry. Będzie to także doskonały moment, aby coś zjeść.

Odpoczynek nie oznacza biernego siedzenia, dlatego przygotowaliśmy także zabawy integracyjne, tak aby dzieciaki nawiązywały nowe przyjaźnie i tym chętniej wracały na stok i zajęcia.

Gdy dziecko poczuje się zmęczone, w każdej chwili może zgłosić instruktorowi chęć odpoczynku.

przedszkole narcoarskie_zdj2

Jak się przygotować? Praktyczny poradnik

Najważniejsze jest bezpieczeństwo i wygoda. Ciepłe kurtki oraz kombinezony to podstawa. Obowiązkowe są także czapki, rękawice i kaski ochronne. Wszystkie elementy powinny być dopasowane do wieku i wzrostu dziecka. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących ubioru lub sprzętu chętnie służymy radą.

Kompletny sprzęt narciarski można wypożyczyć w miejscowych wypożyczalniach, które oferują wiele produktów, zarówno dla poczatkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.

Dlaczego my?

  • Family Life to firma z tradycjami, którą tworzą ludzie z pasją i ogromnym zapałem do przekazywania wiedzy.
  • Nasze przedszkole zapewni niezapomnianą przygodę młodym adeptom narciarstwa.
  • Wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy dopasują cykl szkoleniowy do umiejętności i wieku dziecka.
  • Zajęcia odbywają się na sprawdzonych stokach, które dostosowane są do potrzeb najmłodszych.

przedszkole narciarskie_zdj4